Dünya üzerinde oyuncu sayısı arttıkça oyun piyasası da aynı oranda artıyor. Bunun yanı sıra oyunlardan kazanılan miktarlarda giderek artıyor. Giderek sanallaşan dünyada oyuncular biraz olsun gerçek dünyanın sıkıntılarından uzaklaşmak istiyor. Bunun için de en iyi vakit geçirebilecek eğlence araçlarını arıyorlar. Oyun piyasasının da giderek gelişmesi bu alanı destekler nitelikte olduğu için insanlar bu alana yöneliyor. Çoğu oyuncu oyunun grafik, akıcılık ve oynanış açısından iyi nitelikli olan oyunları tercih ediyor. Tabi ki bunun yanı sıra ücretinin de düşük olması gerekiyor. İşte 2019’un en çok ciro yapan oyunları şunlar:

PlayerUnknow BattleGrounds

PlayerUnknow BattleGrounds, namı değer Pubg oyunu dünya çapında 2019 yılında ses getiren en büyük oyundur. Öyle ki dünya çapında 135 milyon kişi tarafından oynanan oyundur. Aynı zamanda dünya çapında 2019 yılında en fazla ciro elde eden oyunların başında geliyor. PlayerUnknow BattleGrounds

oyunu bir hayatta kalma oyunudur. Bu oyunda 100 kişi içerisinden sağ çıkmak gerekiyor. Öncelikle bir uçaktan 100 kişi atlıyor. Daha sonra oyuncular haritada buldukları eşyalar ile oyunda son kalan kişi olmaya çalışıyorlar. Dünya üzerinde en çok ciro yapan oyunların başına geliyor. Bu oyun 2019 yılında tam olarak 1 milyar dolar ciro yaptı. Buda oyun sektörünün giderek büyük bir pazara dönüştüğünü gösteriyor.

Battlefield 5

Battlefield 5, dünya üzerinde ses getiren ikinci en büyük oyun olarak bilinir. Özellikle 2019 yılında en fazla ciroyu elde eden ikinci büyük oyun olarak sıralamanın üstünde yer alıyor. Öyle ki birçok oyuncu tarafından sevilmiş olacak ki Battlefield 5 2019 yılında 700 milyon Dolardan fazla ciro yaptı. Dünya üzerinde en çok oynanan Battlefield serisi, dünyanın en çok ciro hasılatı yapan sekizinci oyunu olarak sıralamada üst sıralarda yer almış.

Far Cry New Down

Far Cry oyunu 2019 yılı içerisinde en çok ciro sağlayan 5. oyun olarak çıkıyor. Bunun yanı sıra Far cry serisi en iyi hayatta kalma sıralamasında 4. sıraya çıkabilmiştir. 2019 yılı içerisinde 500 milyon Dolar ciro elde eden oyun bu büyük gelir ile 3. sırayı almayı başarmış. Bunun yanı sıra birçok oyunda olduğu gibi çoklu oyuncu özelliğini de bu yıl içerisinde oyuna eklendi.

Tom Clancy’s The Division 2

Tom Clancy’s The Division 2 yapımı 2019 yılında çıkmış olup tamamen ücretsiz bir platformda yayınlanmıştır. Bu yüzden olacaktır ki bu yıl içerisinde 400 milyon Dolar hasılat elde etmiştir. Bunun yanı sıra birçok canlı yayıncıya ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Yıllık cirosu dört yüz milyon Dolar olan yapım listenin 4. sırasında yer alıyor.

Anthem

Anthem, gelecekte geçen bir savaş simülasyon oyunudur. Bu oyun 2019 yılı içerisinde 350 milyon Dolar ciro yaparak listenin 5. sırasında kendine yer edinmiştir. Bunun yanı sıra en iyi 2. bilim kurgu ödülüne de layık görülmüştür. Bazı platformlarda ücretsiz olarak kopyası satılan oyun 2019 yılı içeresin piyasaya sürülmüştür. Dünyanın en iyi hayatta kalma oyunları arasında da yer alan Anthem, içerisinde ki bazı eklentiler sayesinde yıllık 1 milyon dolar ciroya da ulaşmıştır. Gittikçe gelişen oyun piyasasında oyuncu pazarı da oldukça genişliyor. Anthem video oyunu ise bu pazarda 5. sırada yerini almış ve oyuncular tarafından başarılı görülmüş sayılı oyunlardandır.