İş Fikirleri

By | Haziran 24, 2017

iş fikirleri

En parlak ve kârlı iş fikirleri arıyorsanız doğru yerdesiniz, kısa vadede zengin olmanın yolları ve tüm bunların yanı sıra gerçekten işinize yarayacak bir şekilde bilgi sunmak istiyoruz umarım sizlere bir katkımız olur. Yazıma başlamadan önce bir işi ne kadar çok severek yaparsanız o kadar çabuk başarırsınız, notunu da eklemeden edemeyeceğim. Umarım hep birlikte daha çok kazanç sağlamış oluruz ve bu iş fikirleri gerçekten işinize yarayacak.

İnternetten yapılabilecek iş fikirleri

1-) Replika ürün satışı: Gittigidiyor, n11 gibi prestijli e-ticaret sitelerini bilirsiniz. Bu gibi yerlerde en çok satılan ürünlerin listesi de bulunur, sizde bulabileceğiniz ürünlerin replika versiyonunu satabilirsiniz. Evet iyi bir iş fikri örneklendirme üzerinden gitmek gerekirse; spor ayakkabılar çok satılıyor, orjinal ürünü satmaya kalksanız kar marjı düşer.

Nasıl bulunur: replika ayakkabı bayilik, veya satış ortaklığı olarak aratırsanız ürünlere ulaşabilirsiniz. Zaten kargo vs sizden çıkmıyor ya alıcı öder veya ürünün tedarikçisi siz sadece satarsınız kâr oranınıza bakarsınız. Ürün tedarikçisi ile şöyle anlaşılabilir, tedarikçi size 25 tlden verir siz 50 tlye satsanız %100 kâr etmiş olursunuz. Tabii ayakabbı sadece bir örnekti, siz bunu çoğaltabilirsiniz.

2-) E-kitap satışı: Bildiğiniz üzere şu sıralar bilgilerini para karlışığında satan bir çok insan var. Gerçekten bilgi para ediyorsa yani işe yarıyorsa insanlar satın almaktan hiç çekinmiyor. Size en basit 2 örnek vermek istiyorum instagram organik takipçi kasma ve sayfa büyütme e-kitabı 300+ kişiye satıldı 50 liradan siz hesap edin. Diğer yandan facebook sponsor çıkma ve reklam geliştirme e-kitabını çıkaran adamında en az o kadar satış gerçekleştirdi. Sizde uzmanı olduğunuz bir dalda e-kitap videolu eğitim satışı gerçekleştirip internetten para kazanma kervanına katılabilirsiniz. Şu bir gerçek ki; herkesin bilmediğini bilirsen o para eder iyi iş fikirleri.

3-) Mobil uygulama yapın: Google play üzerinden indirilen oyunların, uygulamaların haddi hesabı yok. “Ben oyun yapmayı bilmiyorum ki” dediğinizi duyar gibiyim. İnanın bunu bilmenize hiç gerek yok. Yabancılardan 5 $ karşılığında oyun satın alıp türkçeleştirip markete yükleyebilirsiniz. Uygulamanız ne kadar çok indirilip kullanılırsa o kadar çok para kazanmış olursunuz. Türkçeleştirme ve editleme işi sandığınız kadar zor değil! İnanın sadece 2 saatinizi verseniz yeter. Bunun yanı sıra kendinizi sadece mobil oyun ile sınırlandırmayın, iddaa analiz programı kurabilirsiniz, illa oyun uygulaması yapmanız şart değil. Oyun yapmaktan daha kolaydır normal uygulamalar.

4-) Takipçi satışı: Yine bayilik paneli alarak kârlı bir iş fikri daha karşınızda. İnstagram da takipçi sayısını arttırmak isteyen bir çok insan var, ücreti mukabilinde satın alıp hesaplarına takipçi çektiriyorlar. Sizde takipçi bayiliği diye arama yaparak, bayilik veren yerlerden 1000 takipçiyi 5 tlye alıyorsanız 10 tlden satacaksınız. Kendinizi sadece instagram ile sınırlandırmayın, youtube izlenim, like, dislike facebook beğenileri gibi sosyal medya alanında bir çok hizmet sunup güzel gelirler elde edebilirsiniz iyi iş fikirleri.

Nasıl yapılır: smmlite.com adında güvenilir sosyal medya sitesi var bu site üzerinden webmoney,paypal gibi hesaplarla kredi para yüklüyorsunuz karşılığında dilediğiniz hizmeti size sunuyor. Sizde buradan fikir edinerek üzerine kâr koyarak meydana güzel iş fikirleri çıkartabilir kazancınızı katlayabilirsiniz.

Gerçek hayatta yapılabilecek iş fikirleri

1-) Grafik tasarım: bu iş bedenen sizi yormayacak bir iştir, ama öncelikle kendinizi photoshop programında iyice geliştirmeniz gerekmektedir, youtube da kapsamlı dersleri mevcuttur. Dilerseniz freelance (evinizden) de yapabilirsiniz logo,banner,ilanlar,web site de kullanılan ikonlar gibi aklınıza gelebilecek bir çok grafik işlerini evinizden oturduğunuz yerde de yapabilir gelir elde edebilirsiniz. Diğer yandan dükkan da açıp çalıştırabilirsiniz, artık hangisi size daha iyi geliyorsa photoshop öğrendikten sonra reklamcılık alanında iş bulmanızda daha kolay olacaktır iş fikirleri alanında es geçilmeyecek bir iştir.

2-) Sokak satıcılığı: bardakta mısır, bici bici, simit gibi yiyecek içecekleri kolayca satmanız mümkün. Ülke olarak boğazına düşkün olduğunu varsayarsak, sıcak yaz günleri soğuk su bile satsanız yevmiyeniz çıkacaktır. Yine küçük sermaye ile bu işe girebilirsiniz. Çarşı & okul etrafı gibi insanların sık gelip geçtiği yerlerde göz önünde bulunarak satışınızı arttırabilir güzel gelirler elde edebilirsiniz. Kolay iş fikirlerinden birisidir.

3-) Bağ bahçe işleri: Öğretmen olsanız dahi ekstra ek iş fikri olarak yapabileceğiz bir diğer iş ise, bağ bahçe işi. Köyde dedeniz olur, akrabanız olur, küçük de olsa bağınız bahçeniz varsa hiç durmayın hemen birşeyler ekip satmaya başlayın fıstık, kayısı, ceviz gibi yıllar sonra büyüyecek ürünler ekseniz dahi geleceğe yatırım olmuş olur ve emeğiniz asla boşa gitmez. Bunun yanı sıra domates, salatalık, biber gibi hemen kazanacağınız ürünler de ekebilirsiniz. Yazın günü aylarca boş vaktiniz varsa bunu boşa geçirmek yerine köye gidin ve orada eminim ki kazanacaksınız. Kendi bahçenizden kazanmasanız dahi, ücreti mukabilinde komşulara bel belleme, ağaç budama, gibi yevmiyeli hizmetler sunarak bir miktar gelir elde edebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir