Makale yazarak para kazanmak

By | Ağustos 7, 2017

makale yazarak para kazanmak Makale yazarak para kazanmak ister misiniz? Öyleyse bu konumuz tam size göre. Özellikle klavyesi güçlü arkadaşların daha da kazanabileceği bir sistem olan yazarlık yaparak kazanma işinde sizlere bu konu altından bilgi vermem gerekirse hızlı yazarsanız her zaman kazanan siz olacaksınızdır, neden diyecek olursanız eğer çünkü ne kadar çok makale yazarsanız o kadar kazancınız artmaktadır ki örneklendireceğim.

Makale yazarak para kazanma eğitimine giriş;

Arkadaşlar, öncelikle göze hitap eden ve akıcı bir kaleminiz olması gerekmektedir. Düşünsenize siz 1500 kelimelik up uzun bir makale yazdınız ama giren ziyaretçi makaleyi okumaktan sıkıldı veyahut diliniz akıcı değildir karman çorman yazdınız makaleyi burada bir -puan aldınız demektir. Sizce o ziyaretci bir daha bu siteyi ziyaret eder mi? Bence bir daha sitenize uğramaz. Aynı şekilde website sahipleri içinde bu önemli bir durum.

İş veren sitesine makale yazarı ararken hem ziyaretçisini düşünür hemde kendi cebini. Örneğin başka bir makale yazarı 100 kelimesini 1.50 tl ücret ile yazıyor ise siz 1.25 tl’den yazsanız emin olun herkes size yazdırmak isteyecektir. Ama makaleyi yazarken üstün körü makale olsunda nasıl olursa olsun mantığıyla yazmayın uzun vadede kaybeden siz olursunuz.

Sıfır’dan makale yazmaya başlamak;

Öncelikle kendinize wordpress.com adresinden ücretsiz bir blog oluşturun. Ücretsiz dememin sebebi ben kazanmadan harcamaya karşıyım önce ufaktan kazanmaya başlayalım ki sonradan harcama yapar kendimize bir hosting + domain alırız. Neden wordpress’i önerdim? Blogspot.com adresini de önerebilirdim halbuki.. Bunun sebebi ise website sahiplerinin çoğu hatta hemen hemen 5 siteden 3 tanesi garanti wordpress alt yapısını kullanıyordur. O yüzden kendinizi wordpress’te geliştirmeniz çok daha iyi olacaktır. Makale yazarken önce google’dan yazacağınız içerik ile ilgili bilmiyorsak ön bilgi alıp sonra yazmaya başlamalıyız.

Eğer ki makale yazarak para kazanmak istiyorsak arkadaşlar makaleye özen göstermeliyiz. İmla hatası olmamalı, düzgün bir biçimde görünüşe sahip olmalı, makalemizi görseller ile süslemeliyiz, gerektiği yerde youtube videoları kullanmalıyız. Kendinize bir wordpress bloğu oluşturun ve bir kaç gün düzenli yazmaya başlayın, siz benim böyle yazdığıma da aldanmayın içinizden benden daha iyi yazanlar olacaktır.

Yazmayı öğrendik şimdi nasıl iş alacağız?

Evet sıra geldi ticarete 🙂 aslında bunun için bir kaç yer var ama size önerim wmaracı olacaktır. R10 forumuda bayağı kalabalık bir platform ancak referans olmadan üye olamıyorsunuz. WMAracı’na ise telefon onayı yaptıktan sonra herkes üye olabiliyor. Foruma üye olduktan sonra makale satışı kategorisine bir konu açarsınız ve artık yazarak kazanmaya hazırsınız.

Diğer bir alternatif iş ise, editörlük işleri. Ona da aynı forumdan göz gezdirebilirsiniz örneğin aylık sabit bir ücret karşılığımda haber, blog, teknoloji gibi sitelere günde xx tane makale girişi yapıyorsunuz (artık o iş veren ile anlaşmanıza bağlı) makale yazarak para kazanmak adına en iyi yol bence budur arkadaşlar çünkü webmaster forumlarında bir sürü makaleciye iş veren olacaktır.
Şimdiden herkese bol kazançlar dilerim.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir