Nasıl Zengin Olunur

By | Haziran 23, 2017

Aklımıza takılan sorulardan birisi de, nasıl zengin olunur? Hepimiz kısa vadede büyük gelirler elde etmeyi kendimize hedef olarak isteriz bu nedenden ötürüdür ki aslında hayat şartlarınıda göz önünde bulundurmak gerekirse parasız neredeyse yaşam çok az denecek kadar vardır. Bu makalemizde nasıl zengin olunur, nelere dikkat etmemiz gerekir, neleri yapmalı veyahut yapmamalıyız hep beraber sizlerle bunu tartışacağız. nasıl zengin olunur

Küçük dükkan ile başlayıp nasıl zengin olunur?

1-) Öncelikle kendinizi eğitim alanında geliştirin: ve sevdiğiniz bölümü okuyun, mühendislik, mimarlık, bilgisayar web tasarım gibi aklınıza gelecek bir sürü bölüm var bildiğiniz üzere. Eğer hem sevdiğiniz bölümü okursanız daha çabuk bitirirsiniz ve daha çok bilgi sahibi olup geleceğe sağlam adımlar atmış olursunuz.

2-) Araştırmacı olun: zengin kişileri iyice analiz edin, ne yapıyor nerelerde çalışıyor, ne satıyor gibi. Çrneğin ayakkabı dükkanı var ise kâr marjı yüksek bir dükkan olabilir. Örnek vermek gerekirse 15 TL gelişi olan ayakkabıyı 50 TL ye satıyorsa satış başı 35 TL yapar yani günde 10 ayakkabı satsanız 350 tl sırf kâr yapmış olursunuz.

3-) Bir işe atılmak istiyorsunuz ve yeterince paranız yok mu? O halde KOSGEB kredisi tam size göre! bilindiği üzere KOSGEB 50 bin tl ye kadar dükkan açmak isteyenlere yardım kredisi sunmaktadır. Tabi herkese çıkmaya da bilir bunu da iyi araştırın derim ve kesinlikle kârlı bir işe yatırım yaparak kazanan siz olabilirsiniz.

4-) Kendinize vizyon oluşturun: bir ayakkabı dükkanı var aynı cadde üzerinde bir de siz varsınız diyelim. Diğer dükkandan farkınız olursa müşteriler size gelecektir. Yani bir nevi kendinizi müşteri yerine koyun, onların hangi tarz ürünler istediklerini de sormadan etmeyin iyi bir analizci olmak bu satış işinde çok önemlidir. Aslında nasıl zengin olunur sorusunun cevabı birazda burada gizlidir.

Yatırım Yapmak

Yatırım yaparakta zengin olunabilir. Ancak iyi bir analizci olmak gerekir, nelere yatırım yapacağız gelin hep birlikte kârlı yatırım kanallarını birlikte inceleyelim ve nasıl zengin olunabilir bunun cevabını öğrenelim. Yatırım yapmak için çok paranız olması şart değildir, küçük işler ile de yatırım yapılabilir.

1-) Araç alım satımı: özellikle pazar günleri motosiklet veya araba pazarındaki kalabalığı görmüşsünüzdür. Veyahut hiç gitmeseniz bile duymuşsunuzdur, burada bir çok insan kendisine araç almak için gelmektedir. Sizlerde iyi bir piyasa araştırması yaparak kendinize uygun fiyatlı bir araç satın alabilir daha sonra üstüne kâr koyup satabilirsiniz. Böyle yaparak ev geçindiren insanlar olduğunu biliyorum. Diyeceksiniz ki insanlar bize neden ucuza satsın aracını? Eli sıkışan, acil paraya ihtiyacı olan sayısız insan var, onlar 3-5 e bakmadan direkt satmak isterler sizde aracı alır hem biraz binmiş olursunuz hemde her pazar günü 1 saat araç pazarında takılarak kârına satabilirsiniz. İlla araba al-sat yapmanız şart değil bütçeniz kısıtlıysa motosiklet ile de başlayabilirsiniz.

2-) Altın-dolar yatırımı: evet bir çok kişinin yatırım yaparak nasıl zengin olurum? Dediğini duyar gibiyim, burada devreye ucuzlayınca alıp, pahalanınca satmak giriyor. Piyasayı iyi takip ederseniz kesinlikle yine kazanan siz olacaksınızdır. Yatırım demişken, para kazandıran oyunlar isimli makalemize de göz gezdirebilirsiniz. Nasıl zengin olunur isimli makalemizin sonuna geldik sorularınızı yorum kısmından gönderebilirsiniz, iyi günler dileriz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir