Affilate Marketing olarak da tanımlanan satış ortaklığı, herhangi bir ürünün doğrudan internet dünyası üzerinden satışa sunulması ile belirli oranda komisyon elde edilmesini sağlayan bir ticari kazanç yöntemidir. Önceki dönemlerde özellikle Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen satış ortaklığı özellikle son birkaç yılda Türkiye çapında da popülerlik kazandı. Ürün satışı yapan firmalar ile ürün satışı ile kazanç elde etmek isteyen bireyleri tek bir çatı altında birleştiren satış ortaklığı oldukça kazançlı bir uygulama olması sebebiyle gerek firmalar ve gerekse de bireylere avantajlar sunuyor.

Satış Ortaklığı Nedir?

Merak edildiği üzere satış ortaklığı nedir? sorusuna yanıt olarak bireylere ait olmayan ürünlerin doğrudan internet dünyası üzerinden online olarak satışa sunulması ve satın alınan her ürün karşılığında firma tarafından bireylere komisyon bedeli sunulmasına satış ortaklığı adı veriliyor. Ürün networkü olarak da tanımlanan satış ortaklığında ilk olarak ilgili firmalar ile antlaşma sağlanır ve ürün katalogu fiyat tarifesi bilgisi alınarak gerekli reklam çalışmaları gerçekleştirilerek facebook, twitter gibi en gözde sosyal paylaşım siteleri üzerinden satışa sunulur.

Satış Ortaklığı Avantajları Nelerdir?

Satış ortaklığı birçok avantajlar sunuyor. Satış ortaklığı sayesinde firmalar ve ürün satışı yapan bireyler aylık olarak yüksek miktardan ek kazançlar sağlayabiliyor. Satış ortaklığında özellikle deneyim elde edilmesi durumunda aylık olarak minimum 2000 TL ek kazanç elde edilebilir. Satış ortaklığı ek iş olarak yapılabildiği gibi meslek olarak icra edilebilir. Satış ortaklığında mesai saatleri, yol masrafları gibi durumlar bulunmuyor, çalışma saatleri tamamen bireylerin tercihi doğrultusunda uygulanıyor. Profesyonel bir ürün networkü çok daha hızlı bir şekilde ürün satışı yapabiliyor ve kısa sürede yüksek kazanç elde edebiliyor. Satış ortaklığında patron eleman durumu da bulunmadığından bireyler tamamen bağımsız bir şekilde çalışıyor.

Satış Ortaklığı Kimler Yapabilir?

Satış ortaklığı dileyen herkes yapabilir. Ancak her işte olduğu gibi satış ortaklığında da bireylerin belirli düzeyde tecrübeye sahip olması gerekiyor. Satış ortaklığı her ne kadar online bir ürün satış hizmeti olsa da doğal olarak online ikili görüşmeler gerçekleştirildiğinden bireylerin insan ilişkilerinde yeteri düzeyde tecrübeye sahip olması gerekiyor. En kazançlı ek işler arasında bulunan satış ortaklığı ayrıca keyifli bir iş olduğundan ve herhangi bir yaş sınırı bulunmadığından satış ortaklığı eğitimi alan herkes bu zevkli işi yapabilir.

Satış Ortaklığı İçin Nereye Başvurulur?

Satış ortaklığı için ilgili firmaların ilanlarına başvurulabilir. İnternet üzerinden pek çok firmalar satış ortaklığı ilanı sunuyor ve bu sayede bireyler firmaların kurumsal web sayfasından iletişime geçerek satış ortaklığı işinde yer alabiliyor. Ayrıca online iş ilanları sitelerinden de ücretsiz olarak kayıt olunduktan sonra satış ortaklığı alanında ilan bırakılarak da firmaların bireylere ulaşması sağlanabilir.

Satış Ortaklığı Neden Yapılıyor?

Satış ortaklığı hem firmaların ürünlerini daha hızlı ve kolay bir şekilde satabilmesi ve hem de bireylerin daha hızlı ve daha kolay para kazanması açısından gerçekleştiriliyor. Satış ortaklığında bireylerin herhangi bir sermaye ortaya koyması gerekmiyor. Direk firmalar ile anlaşma sağlayarak aynı gün içerisinde satış ortaklığına başlayabilir. Satış ortaklığı birçok ev hanımları, emekliler, öğrenciler, günlük bolca boş zamanı bulunanlar tarafından icra ediliyor. Dolaysıyla satış ortaklığı için herhangi bir üniversiteden mezun olunmasına gerek yoktur. Satış ortaklığı için eğitim setleri satın alınarak bu sayede bu kazançlı ek işte daha hızlı ve daha pratik bir şekilde temel bilgiler öğrenilebilir.