Android ve IOS işletim sistemli telefonlar hayatımızın büyük bir bölümünü meşgul eder. Bu cihazların kullanımı arttıkça da paketimizdeki internet biter. Wi-fi olmayan alanlarda mecburen pakette tanımlı olan internet kullanılır. Özellikle telefonlara 4.5 G özelliği geldikten sonra internet paketleri daha hızlı tükenir. Türkcell müşterileri için bedava internet kampanyaları yazının devamında inceleniyor.

Turkcell Bedava İnternet Kampanyaları Nasıl Bulunur?

Turkcell bedava internet kampanyaları adı altında birçok kampanya mevcuttur. Bu kampanyalar ya Turkcell’in kendi sayfasından ya da arama motorları ile bulunabilir. Cep telefonlarına Turkcell’den gelen mesajlara da dikkat etmek önemlidir. Bu mesajlarda bazen kısa bir işlem ile bedava internet verilir. Bu internet paketleri 2 GB, 4 GB, 6 GB gibi olabiliyor.

Turkcell Hesabım Uygulaması

Turkcell hesabım uygulaması telefonlardan daha önceleri yapılan *123# uygulamasının görüntülü versiyonudur. Bu uygulama ile Türkcell paketinizde kalan konuşma, kısa mesaj (SMS), internet, Bip, dergi gibi kullanımların ne kadar kaldığını bildirir. Android ve IOS işletim sistemli telefonlara, Turkcell hesabım uygulaması indirmek yeterli olur. Uygulama indiğinde telefon ile eşleştirilme yapıldığında pakette kalan tüm kullanımlar otomatik olarak uygulamaya gelir. Buradan biten paketleri öğrenip takviye yapılabilir. Tarife aşımına dikkat edilir.

#senyapdiye 25GB Bip Kampanyası

Turkcell’de son zamanların en çok tutan kampanyası #senyapdiye 25GB internet geri döndü. Yapılması gereken Turkcell’in Bip uygulamasından #senyapdiye adlı kanalı takip etmek olur. Kampanya kapsamında her hafta internet paketleri dağıtılır. Verilen kombo görev yerine getirildikten sonra Turkcell GB internet verir.

#senyapdiye 25GB Bip Kampanyası Kullanım Koşulları

Bu kampanya 22 Nisan ile 2 Haziran 2019 tarihleri arasında sadece 6 hafta geçerlidir. Kampanya koşullarını yerine getiren Turkcell’i kullanıcılar bedava internetlerini doya doya kullanır. #senyapdiye 25GB Bip kampanyasından faturalı, faturasız, bireysel ya da kurumsal tüm hatlar yararlanabilir. Kampanyaya katılacakların ilk yapması gereken işlem Bip uygulaması üzerinden #senyapdiye adlı kanalı takip etmektir. Kazanılan internet paketleri kısa mesaj onayından sonra hatlara tanımlanır. Tanımlanan internet 30 gün boyunca kullanılmalıdır.

Turkcel Yaani Kampanyası

Android telefonlardan Google Play ve IOS telefonlardan App Store’dan indirilen Yaani uygulaması 31 Aralık 2019 tarihine kadar geçerlidir. Kampanya dâhilinde tüm kullanıcılara ayda bir defa olmak üzere 1 GB internet tanımlanır. Uygulama silinmediği sürece her ay otomatik olarak 1 GB data internet otomatik olarak yüklenir. Turkcell Yaani Kampanyası Android telefonlarda 4.0 ve üzeri, IOS telefonlarda ise 4.1 üzerinde olan versiyonlarda geçerlidir.

Turkcell Salla Kazan Kampanyası

Android ve IOS telefonlara indirilen Turkcell hesabım uygulaması ile her Cuma bedava internet kazanma şansı vardır. 4.5 G uyumlu telefonlar ile her hafta salla kazan kampanyasından bedava internet, İnstagram-Twitter İnternet, Bip internet, dergi internet, konuşma ve kısa mesaj (SMS) kazanılabilir. Yapılması gereken uygulama telefona indirildikten sonra salla kazan kampanyasını açmak ve telefonu sallamaktır. Kazanılan haklar bir sonraki Cuma gününe kadar yani 1 hafta süre ile geçerlidir.

Ayrıca indirilen Turkcell hesabım uygulaması ile kolaylıkla tarife ve fatura takibi yapılabilir. Konuşma, kısa mesaj (SMS) ve internet paketleri aşmadan aylık fatura takip edilir. Salla kazan kampanyası her cumam sabah saat 9.00 ile Perşembe 23.59 arasında geçerlidir.

Turkcell Paycell Kampanyası

Android ve IOS telefonlara indirilen Paycell uygulaması ile Turkcell tüm kullanıcılara 1 GB bedava internet veriyor. Tanımlanan internet paketi 1 ay boyunca geçerlidir.

Faturasız Hattan Faturalı Hatta Geçiş İle Bedava İnternet

Türkcell’den bedava internet kazanabilme yollarından biri de faturasız hattan faturalı hatta geçiştir. Geçiş yaptığınız ve hattınıza tanımlanan pakete her ay fazladan 2 GB tanımlanır. Bu uygulama faturalı hatta geçişten itibaren 24 ay boyunca geçerli olur. Toplamda 24 ay boyunca 48 GB bedava internet kullanılır. Her ay sonunda tarifede kalan fazla internetler silinir. Bir sonraki aya devri olmaz.

Bip Messenger İle Bedava İnternet

Turkcell’in kendine özel uygulaması olan Bip Messenger uygulamasının indirilmesi ve başka bir arkadaşında davet üzerine bu uygulamayı indirip kullanması durumunda bedava internet kazanılır. Kazanılan 1 GB internet yalnızca Bip Messenger kullanırken geçeli olur. Daha çok arkadaşı Turkcell Bip Messenger’a davet etmek demek kazanılan interneti artırmak anlamına gelir.

Turkcell UPCALL ile Bedava İnternet

Mobil cihazlara indirilen Turkcell UPCALL uygulaması bedava internet kazanma yollarından birisidir. Sadece 1 hafta geçerli olan 1 GB internet için UPCALL uygulaması telefona indirilir. UPCALL uygulaması Android cihazlarda Google Store ve IOS cihazlara App Store’de bulunur.

Platinum Doğum Günü Kampanyası

Turkcell’in belirlediği tarifelerde kayıtlı olan tüm müşterileri doğum günlerinde geçerli olacak bedava internet kazanır. Kazanılan internet 1 GB’tır. 24 saat süreli geçerli internet sadece yurt içinde kullanılır.

10 GB İnternet Kampanyası

Hediye olarak verilen 10 GB internet lansmana özel dağıtılan SIM kartlardaki şifrelerde bulunur. Hediye 10 GB internet sahibi olmak için kısa mesaj atılır. 10 GB internet sadece yurt içinde kullanılmak kaydıyla 6 ay süre için geçerlidir. Hattın 4.5 G özellikli ve ses hattı sahibinin olması gerekir.

Turkcell yıl içerisinde farklı özelliklere sahip birçok bedava internet kampanyası düzenler. Bu kampanyaları sadece bedava internet değil, kısa mesaj (SMS) ve konuşma paketi olabilir.