İş Arama Siteleri Oturduğunuz Yerden İş Bulun!

is arama siteleri

is arama siteleriPek çok arkadaş hayatın bazı dönemlerinde ne yazık ki işsiz olabilmekte burda devreye iş arama siteleri ile oturduğunuz yerden iş bulmak giriyor. Bazen gezmediğiniz gitmediğiniz yer kalmaz, bakarsınız bir türlü iş bulamazsınız, veya bulduğunuz işlerde size göre değildir. Hayalinizdeki gibi bir iş istersiniz, sizler için güzel bilgiler aktaracağız bu konuda.

 

İŞ ARAMA SİTESİ= İŞKUR

Türkiye’nin en büyük işveren ile işçi platformu olan işkur’u bilmeyen yoktur diye umuyorum. Yada diyeceksiniz ki ben zaten işkuru biliyorum ve oraya gidebilirim. Evet arkadaşlar oraya gideceksiniz ancak internet şifresi almayıda unutmayacaksınız. Eğer bir internet şifresine sahip olursanız işkur’a eklenen tüm yeni işleri internet üzerinden hatta internete bağlanan bir telefonunuzdan bile rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Şehrinizde bulunan işkur binasına gidip internet şifresini istedikten sonra resmi sitesi olan esube.iskur.gov.tr üzerinden iş arayan girişi diyoruz daha sonra TC kimlik no ve aldığımız işkur şifremizi girip giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra iş ilanları sekmesi üzerinden yaşadığınız şehri seçip ara diyorsunuz ve karşınıza o şehirde var olan tüm iş ilanlarını çıkarıyor.

Örneğin aşçı iseniz mesleklerden Aşçı seçeneğini seçebilirsiniz veya boşta bırakabilirsiniz. Artık hangisi size uygunsa onunla görüşebilirsiniz. Zaten detaylar kısmında çalışma adresi telefon numarası açıklama gibi detaylar mevcut. Gitmeden önce telefonla görüşmenizde fayda var. İşkur ile sadece kendi şehrinizde değil diğer şehirlerde de iş bulabilirsiniz.

 

2.SEÇENEK = KARİYER

Kariyer.net özellikle lise & üniversite gibi tahsilli kişilerin arandığı bir platform. Bu tarzda en büyük platformlardan birisidir ve yıllardır bilinen bir kaliteye ve isime sahiptir. Burada bir çok part-time (yarı zamanlı) iş bulabilir dilerseniz elbette tam zamanlı da iş bulabilmektesiniz. Yine işkur gibi şehir seçme & meslek seçme gibi detaylı aramalar yapabilmektesiniz.

 

Yukarıdaki seçeneklere ek olarak eleman.net ve elemanonline.com.tr sitelerinide ziyaret edebilir size uygun işlere göz gezdirebilirsiniz. Şahsen hiç bu iki siteyi kullanmadım ancak güvenilir olduğu söyleniyor. Evet değerli dostlar sizler için en iyi iş arama sitelerinden bahsetmeye çalıştım umarım iyi bir iş bulabilirsiniz. Şimdiden bol kazançlar dilerim.

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir