İş Fikirleri

is fikirleri

En parlak ve kârlı iş fikirleri arıyorsanız doğru yerdesiniz, kısa vadede zengin olmanın yolları ve tüm bunların yanı sıra gerçekten işinize yarayacak bir şekilde bilgi sunmak istiyoruz umarım sizlere bir katkımız olur. Yazımıza başlamadan önce bir işi ne kadar çok severek yaparsanız o kadar çabuk başarırsınız notunu da eklemeden edemeyeceğim. Umarım hep birlikte daha çok kazanç sağlamış oluruz ve bu iş fikirleri gerçekten işinize yarayacak.

is fikirleri

İnternetten yapılacak iş fikirleri

1-) Replika ürün satışı: Gittigidiyor, n11 gibi prestijli e-ticaret sitelerini bilirsiniz. Bunun gibi yerlerde en çok satılan ürünlerin listesi de bulunuyor, sizde bulabileceğiniz ürünlerin replika versiyonunu satabilirsiniz. Evet iyi bir iş fikri örneklendirme üzerinden gitmek gerekirse spor ayakkabılar çok satılıyor orjinal ürünü satmaya kalksanız kâr marjı düşebilir.

Nasıl bulunur: replika ayakkabı bayilik veya satış ortaklığı olarak aratırsanız ürünlere ulaşabilirsiniz. Zaten kargo vs sizden çıkmıyor ya alıcı öder veya ürünün tedarikçisi siz sadece satarsınız kâr oranınıza bakarsınız. Ürün tedarikçisi ile şöyle anlaşılabilir: tedarikçi size 25 tlden verir siz 50 tlye satarsınız %100 kâr etmiş olursunuz. Tabii ayakkabı sadece bir örnekti, siz bunu çoğaltabilirsiniz.

2-) E-kitap satışı: Bildiğiniz üzere şu sıralar bilgilerini para karşılığında satan bir çok insan var. Gerçekten bilgi para ediyorsa yani işe yarıyorsa insanlar satın almaktan hiç çekinmiyor. Size en basit 2 örnek vermek istiyorum, instagram organik takipçi kasma ve sayfa büyütme e-kitabı 300+ kişiye satıldı 50 liradan siz hesap edin. Diğer yandan facebook sponsor çıkma ve reklam geliştirme e-kitabını çıkaran adam da en az o kadar satış gerçekleştirdi. Sizde uzmanı olduğunuz bir dalda e-kitap & videolu anlatım tarzında eğitim satışı gerçekleştirip internetten para kazanma kervanına katılabilirsiniz. Şu bir gerçek ki: herkersin bilmediğini bilirsen o para eder iyi iş fikirleri.

3-) Mobil uygulama yapın: Google play üzerinden indirilen oyunların, uygulamaların haddi hesabı yok. “Ben oyun yapmayı bilmiyorum ki” dediğinizi duyar gibiyim. İnanın bunu bilmenize hiç gerek yok. Yabancılardan 5 $ karşılığında oyun satın alıp türkçeleştirip markete yükleyebilirsiniz. Uygulamanız ne kadar çok indirilip kullanılırsa o kadar çok para kazanmış olursunuz. Türkçeleştirme ve editleme işi sandığınız kadar zor değil! İnanın sadece 2 saatinizi verseniz yeter. Bunun yanı sıra kendinizi sadece mobil oyun ile sınırlandırmayın, iddaa analiz programı kurabilirsiniz illa oyun uygulaması yapmanız şart değil. Oyun yapmaktan daha kolaydır normal programlar.

4-) Takipçi satışı: Yine bayilik paneli alarak kârlı bir iş fikri daha karşınızda. İnstagram da takipçi sayısını arttırmak isteyen bir çok insan var, ücreti mukabilinde satın alıp hesaplarına takipçi çektiriyorlar. Sizde takipçi bayiliği diye arama yaparak bayilik veren yerlerden 1000 takipçiyi 5 tlye alıyorsanız 10 tlden satacaksınız. Kendinizi sadece instagram ile sınırlandırmayın youtube izlenim, like, dislike, yorum facebook beğenileri gibi sosyal medya hizmetleri sunarak güzel gelirler elde edebilirsiniz.
Nasıl yapılır: Takipçi bayiliği veya smm servisleri diye aratırsanız karşınıza bir çok sonuç gelecektir, size uygun olanların biriyle çalışabilirsiniz.

Gerçek hayatta yapılabilecek iş fikirleri

1-) Grafik tasarımı: Bu iş bedenen sizi yormayacak bir iştir, ama öncelikle kendinizi photoshop programında geliştirmeniz gerekmektedir, youtube da kapsamlı dersleri mevcuttur. Dilerseniz freelance (evinizden) de yapabilirsiniz logo, banner, ilanlar web sitede kullanılan ikonlar görseller gibi aklınıza gelebilecek bir çok grafik işlerini evinizden oturduğunuz yerden de yapabilir gelir elde edebilirsiniz. Diğer yandan dükkan da açıp çalıştırabilirsiniz artık hangisi size iyi geliyorsa photoshop öğrendikten sonra reklamcılık alanında iş bulmanız daha kolay olacaktır iş fikirleri arasında es geçilmeyecek bir iştir.

2-) Sokak satıcılığı: bardakta mısır, bici bici, simit gibi yiyecek içecekten kolayca satmanız mümkün. Ülke olarak boğazına düşkün olduğunu varsayarak sıcak yaz günleri soğuk su bile satsanız yevmiyeniz çıkacaktır. Yine küçük sermaye ile bu işe girebilirsiniz Çarşı & okul önleri gibi insanların sık gelip geçtiği yerlerde göz önünde bulunarak satışınızı arttırabilir güzel gelirler elde edebilirsiniz. Kolay iş fikirlerinden biridir.

3-) Bağ bahçe işleri: Öğretmen olsanız dahi ekstra ek iş fikri olarak yapabileceğiniz bir diğer iş ise, bağ bahçe işi. Köyde dedeniz olur, akrabanız olur, küçük de olsa bağınız bahçeniz varsa hiç durmayın bir şeyler ekip satmaya bakın. Fıstık, kaysı, ceviz gibi ürünler ekseniz dahi geleceğe yatırım olmuş olur ve emeğiniz asla boşa gitmez. Bunun yanı sıra domates, salatalık, biber gibi hemen kazanacağınız ürünler de ekebilirsiniz. Yazın günü aylarca boş vaktiniz varsa köye gidin ve eminim ki orada uğraştıkça kazanacaksınızdır. Kendi bahçenizden kazanmasanız dahi komşulara yevmiyesi ile çalışabilirsiniz. Bu iş fikirleri de şimdilik bu kadar aklımıza geldikte güncellenecektir hoşçakalın..

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir