Makale Yazarak Para Kazanmak

makale yazarak para kazanmak

makale yazarak para kazanmakMakale yazarak para kazanmak konusundan herkese merhabalar. Klavyesi güçlü arkadaşlara gerçekten harika bir rehber niteliğinde olan bu paylaşımımızda sizlere yazarak kazanmanın ince detaylarına sıfırdan başlayıp nasıl makale yazılır, başlık seçimleri, ne tür konulara yazılır, konu hakkında bilgi nasıl toplanır, ne kadar ücrete yazılır, yazmak için işi nereden alınır gibi tüm sorularınıza yanıt vermeye çalışacağım.

 

Makale Yazmaya Giriş

Arkadaşlar şimdi kendimizi bir wordpress site üzerinden geliştirmemiz gerek. Neden wordpress dedim onuda hemen açıklayayım dünya üzerinde ve türkiyede bir çok blog sahibi hatta neredeyse %90’ı benim gibi wordpressi kullanmaktadır. WordPress kullanıcılara sunduğu kolay arayüz, gelişmiş eklentiler, seo uyumluluğu ile Blog dünyasında 1.numaradır.

WordPress dedik şimdi wordpress.com üzerinden kendimize ücretsiz bir blog oluşturacağız ama amacımız bu blogdan para kazanmak değil. Peki ya ne? Amacımız blog üzerinden makaleler yazıp yayınlamak. Taktir edersiniz ki bir işte uzman olmadan o işe kimse sizi almaz. Önce güzelce bir makale yazmayı öğrenmemiz gerekir.

Yazacağınız makalelerin ne hakkında olduğu önemli değil pek spor olur haber olur artık siz seçin. Bunu yapmamızın nedeni kendimizi makale yazmakta geliştirmek ve müşteriye bak ben böyle makaleler yazabiliyorum kanıtını sunmaktır. Eğer ben iyi derecede makale yazmayı biliyorum zaten diyorsanız bu adımı geçip 2.adımı uygulayabiliriz.

2.Adımda ise sitemize müşteri çekmektir yine wordpress.com’dan aldığımız ücretsiz bloğumuzda bu kezde şu tarz içerikler girip Google’dan hit çekmeyi amaçlayacağız. “Uygun fiyata makale yazılır” “Kaliteli makale hizmetleri” gibi.. Aslında aşağıda müşteri bulma konusunda bir fikir daha vereceğim buna gerek yok ancak genede müşteri bulma konusunda bence iyi bir fikir.

 

Peki bu işten ne kadar kazanırım?

Dediğinizi duyar gibiyim. Size güncel piyasadan ortalama ücretleri hemen sunayım. Yazarlık yapan arkadaşlar genelde 100 kelimesini 1,5 TLye yazıyorlar ki bir makalede genelde 300 kelimeden aşağı olmuyor. Kabaca 1 makale= 5 TL desek günde 6 makale yazsak 30 TL günlük kazancımız oluyor ve ayda bize getirisi 900 TL oluyor.

2. Seçenek Editörlük

Editörlük genelde sürekli ve sabit maaşı olan bir iştir. Örneğin haber sitesine adam editör arar aylık XXX tl her neyse anlaşırsınız ve paranızı alır içeriğinizi girersiniz. Bundada net bir kazanç olmamakla beraber güzel gelirler elde edenlerin olduğunu biliyorum.

 

Herşey tamam şimdi nasıl iş alacağız?

Evet şimdi sıra geldi ticarete 🙂 makale yazmayı öğrendik piyasadan bilgimiz var. Kendimize güveniyoruz ve klavyemizde hızlandı günde min 6 makale yazmaya da hazırız. Sizlere önerim buradaki adres olacaktır. Neden burayı önerdim derseniz Türkiyenin en büyük webmaster forumlarından birisidir zaten alt kısımda online kullanıcılardan da bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.

Kayıt olmak sadece bir telefon numaranıza bakar, herkes kolaylıkla siteye kayıt olabilir. Kayıt olun konunuzu açın müşteriler zaten sizi bulacaktır. Küçük bir tüyo vereyim imza kısmınızada Makele yazılır, editörlük yapılır gibi şeyler ekleyin daha çok insan sizin makale yazdığınızı görüp iş verecektir. 2 alternatif ise güvenilir olarak bilinen şu adrestir şahsen hiç burayla çalışmadım ama iyi olduğu söyleniyor siz isterseniz deneyimlersiniz.

 

Evet arkadaşlar makale yazarak para kazanma konumuzu da elimden geldiği kadar sizlere tüm bilgilerimi aktardım diğer yazılarımızda görüşmek üzere bol kazançlar..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir