Nasıl Zengin Olunur

nasil zengin olunur

Akıllara takılan sorulardan birisi nasıl zengin olunur? Hepimiz kısa vadede büyük gelirler elde etmek isteriz, sanıyorum bu nedenden ötürüdür ki aslında hayat şartlarınıda göz önünde bulundurursak gerekirse neredeyse parasız yaşam çok az denecek kadar vardır. Bu makalemizde nasıl zengin olunur, nelere dikkat etmemiz gerek onları tartışacağız.

nasil zengin olunur

 

Küçük dükkan ile başlayıp nasıl zengin olunur?

1-) Öncelikle kendinizi eğitim alanında geliştirin: ve sevdiğiniz bölümü okuyun, mühendislik, mimarlık bilgisayar web tasarımı gibi aklınıza gelebilecek bir sürü bölüm var eğer sevdiğiniz bölümü okursanız sevdiğiniz işi yapacağınız için o işte uzmanlaşmanız çok daha iyi verimli olacaktır.

2-) Araştırmacı olun: zengin olan kişileri iyice analiz edin. Ne yapıyor nerede çalışıyor nasıl kazanıyor gibi… Örneğin ayakkabı dükkanı var ise kâr marjı yüksek bir yer demektir, örneklendirme gerekirse 15 tlden alıp 35 tlye satmak çok büyük bir kâr yüzdesidir.

3-) Bir işe atılmak istiyorsunuz ve yeterince paranız yok mu? O halde KOSGEB kredisi tam size göre! Bilindiği üzere KOSGEB 50 bin TL’ye kadar iş yeri kurmak isteyenlere yardım kredisi sunmaktadır. Tabii herkese çıkmayabilir bunu da iyi araştırın derim. Ve kesinlikle karlı bir işe yatırım yaparak kazanan siz olabilirsiniz.

4-) Kendinize vizyon oluşturun: bir ayakkabı dükkanı var aynı caddede birde siz varsınız diyelim. Diğer dükkandan farkınız olursa müşteriler size gelecektir. Yani bir nevi kendinizi müşteri yerine koyun, onların hangi tarz ürünler istediklerini de sormadan etmeyin iyi bir analizci olmak bu satış işinde çok önemlidir. Aslında nasıl zengin olunur sorusunun cevabı birazda burada gizlidir.

Yatırım yapmak

Yatırım yaparakta zengin olunabilir yatırım yapılıp nasıl yüksek kazançlar elde edilebilir gelin hep birlikte analiz edelim. Yatırım yapmak için yüksel meblağlar olması şart değildir küçük yatırımlar ile de kazanç getirisi olacaktır.

1-) Araç alım satımı: özellikle pazar günleri motosiklet-araba pazarlarındaki kalabalığı görmüşsünüzdür, gitmemişseniz bile duymuşsunuzdur. Burada bir çok insan kendisine araç almak için gelmektedir. Ve bazı insanlar eli sıkışık olduğu zaman 3e 5e bakmadan ucuz fiyattan satış gerçekleştirmektedir. Uygun fiyattan aldığınız aracı daha sonra yeniden kârlı bir fiyat ile satışa sunabilirsiniz.

2-) Altın-dolar alımı: Aslında altın ve dolardan daha çok şu sıralar oldukça popüler olan bitcoin den bahsetmek istiyorum. 2016 yılında 1 bitcoin 900 küsür dolardı aradan 1 sene geçti ve günümüzde fiyatı 14 bin dolar seviyesinde ne kadar artan bir piyasası olduğunu siz düşünün. 2016 yılında almış olsaydınız bugün paranızı 14e katlamış olacaktınız. Tabii ki bu işe körü körüne araştırmadan girmek olmaz. Şimdilik anlatıcaklarımız bu kadar umarım nasıl zengin olunur sorusuna bir nebze cevap olabilmişizdir..

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir