Uzman Çavuş Maaşları 2018 ne kadar?

Uzman çavuş maaşları 2018 ne kadar? Sorusunun cevabı burada. Diğer askeri personellerin de aldığı ücretlere kabaca değinmek adına bir post oluşturmak istedik, umarım beğenirsiniz.

Daha önceden anlattığımız de gerek TV ve haberlerde alınan haberler doğrultusunda uzman çavuş maaşlarına %4 lük bir zam yapılacaktı bu yıl. O zam gerçekleşti ve maaşlarda biraz artış oldu, uzman çavuş ne kadar maaş alır sorusuna sizlerden gelen talep-istek doğrultusunda en doğru çözümü ulaştıracağız. Geçtiğimiz yıldan bahsetmek gerekirse 3bin TL ile göreve başlanılmıştı, tabi bu zamanla arttı.

Uzman çavuş maaşları 2018

uzman cavus maaslari 2018

Türk silahlı kuvvetleri profesyonel bir orduya geçiş yapma amacıyla bir çok uzman erbaş alımı gerçekleştirmiştir. Alımlar hâlâ devam etmekte olup, bir çok zorlu görev neticesinde göreve tabii tutulmaktadır. En düşük uzman çavuş maaşı 2018 yılı için 3.100 TL’dir. Elbette bu tutar bölgeye göre değişkenlik göstermektedir.

Doğu bölgesinde görev alan uzmanlar çocuk yardımı, doğu tazminat, görev parası gibi gelirler hesaplanınca 5.500 TL’ye kadar maaş alabilmektedir. Doğu bölgesinde görev alanlar bu daha fazla maaş alacağı aşikar. Görev başına kıdem tazminatıda buna ek olarak maaşlarına eklenmektedir.

Uzman çavuşların maaşlarının gün geçtikçe daha da artması beklenmektedir. Daha öncede belirttiğimiz gibi Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) profesyonel orduya geçiş yaptığı için uzman kadrosunu da geliştirecektir ve alımlar halen devam etmektedir. Lise mezunları bu hususta 1adım önce olup göreve direkt uzman çavuş olarak başlamaktadır.

Bilindiği üzere lise mezunu olmayanlar uzman onbaşı olarak göreve başlayıp kıdem attıkça uzman çavuş olacaktır. Maaşları arasında ise çok küçük farkları olduğu söylenebilir. Uçurum bir fark söz konusu değildir.

You May Also Like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir